• Celková anestezie

je lékařský zákrok, kdy jste uvedeni na krátkou dobu do umělého spánku, celková anestetika jsou Vám aplikována do žíly, dostáváte větší dávku silných analgetik a anestetik, takže o stomatologickém výkonu vůbec nevíte, během výkonu jste intubováni, tzn. že do dýchacích cest máte zavedenou dýchací rourku, kterou je Vám do plic vpravována anesteziologickým přístrojem směs kyslíku a oxidu dusného (rajského plynu). Po ukončení stomatologického zákroku jste postupně z celkové anestezie vyvedeni a probuzeni. Celková anestezie se podává s nejmodernějšími a rychle odbouratelnými anestetiky, takže i po celkové narkóze jste schopni v krátké době odjet s doprovodem domů.

 

 

Je vhodná pro delší či dlouhé stomatologické zákroky, dále pro zákroky, kde potřebuje stomatolog, abyste byli v absolutním klidu a nepohnuli se a dále i pro bázlivější klienty, kteří opravdu nechtějí o ošetření nic vědět a nechtějí si vůbec na nic pamatovat. 

Je samozřejmostí, že u celkové anestezie je opět přítomen po celou dobu profesionální anesteziologický tým a že jsou kontinuálně (trvale) monitorovány Vaše životní funkce. Anesteziologický team Vám trvale podává směs kyslíku a rajského plynu a je plně vybaven ke zvládnutí i eventuálních možných komplikací např. i defibrilátorem.

  • Hluboká analgosedace

je lékařský zákrok, který provádí náš smluvní anesteziolog se svojí anesteziologickou sestrou, kdy je Vám do žíly aplikována uklidňující látka a zároveň silné analgetikum a při které je Vám podáván medicinální kyslík tzv. ventimaskou. Vlivem podaných léků jste během výkonu klidní, zásah Vás nebolí a často máte na stomatologický výkon úplnou nebo částečnou amnesii, tzn. že se na prováděný výkon nepamatujete. Během výkonu si sami spontánně dýcháte, stomatolog má s Vámi kontakt,  takže jste schopni reagovat na jeho oslovení, např. více otevřít ústa, polknout, otočit hlavou atd. 

Při hluboké analgosedaci bývá většinou aplikována i místní anestezie injekcí lokálního anestetika. 

Hluboká analgosedace je vhodná pro kratší stomatologické výkony, cca do 1 hodiny a je velmi vhodná i pro bázlivé a neklidné (tzv. obtížně ošetřitelné) děti. 

Během hluboké analgosedace jsou monitorovány Vaše životní funkce anesteziologickými  přístroji: trvale krevní tlak, trvale EKG křivka, trvale dechová křivka, trvale měření pulzu, trvale měření nasycení hemoglobinu – krevního barviva kyslíkem. Trvale je během stomatologického výkonu přítomen anesteziologický tým. Po ukončení hluboké analgosedace jste schopni odejít v krátké době s doprovodem domů.