Barvu Vašich zubů ovlivňuje mnoho faktorů, mimo přirozeného zabarvení a síly skloviny, mohou být zuby zabarvovány kouřením, konzumací červeného vína, kávy, černého čaje, pokrmů s kari a tak dále. Pokud nejste spokojeni se zabarvením svého chrupu, bělení zubů je jedním z nejjednodušších a nejoblíbenějších způsobů, jak váš úsměv zdokonalit. Existují různé způsoby bělení, které je vždy možno vyřešit tak, aby vyhovovaly vašim individuálním potřebám a požadavkům. Všechny naše bělící procedury jsou bezpečné a prověřené. Nabízíme vám jak domácí, tak ordinační metody zesvětlení zubů.

Kombinované bělení:

Nejnovější bělící systém založený na základě dlouholetých zkušeností.Bělení PURE Whitening dokáže obnovit schopnost skloviny a dentinu absorbovat kyslík a bělící faktory z bělících gelů. Díky tomu jde vybělit i zuby u pacientů, u kterých ostatní bělící systémy nepomáhají. (např.: tetracyklinové zuby)

Domácí bělení:
Podle otisku Vašich zubů se v laboratoři zhotoví 2 průhledné umělohmotné nosiče, do kterých si po dobu 5-14-ti dnů nanášíte každý večer bělící gel. Toto bělení provádíte přes noc.

Ordinační bělení:
Bělící gel se nanáší na zuby v ordinaci a nechá se účinkovat 30 min. Aktivace bělení je závislá na UF lampě ( BEYOND).

Hlavní rozdíl těchto dvou metod je v počtu aplikací a koncentraci účinné látky. Konečný výsledek je u obou druhů víceméně stejný.

U některých pacientů může vzniknout zvýšená citlivost zubů po bělení, což je vždy individuální, avšak lze ji ovlivnit speciálními prostředky- desensitizer. Proto tento zákrok je nutné provádět vždy pod dohledem svého stomatologa, který před každým bělením zkontroluje stav Vašeho chrupu a zvolí druh bělení a koncentraci bělící látky.

Bělit se mohou pouze zdravé zuby. V případě zubního kazu nebo jiných problémů může bělící látka zhoršit stav zubních tkání. Před bělením zubů vždy doporučujeme provést dentální hygienu, která zvyšuje jeho účinnost.

Je potřeba počítat s tím, že bělící gel je schopen ovlivnit pouze barvu zubních tkání, v žádném případě barvu plomb a protetických prací. Zuby se nedoporučuje bělit častěji než 1 - 2x ročně.

Vnitřní bělení devitalizovaných zubů

Diskoloraci podléhají zuby nejčastěji po ztrátě vitality,kdy dochází k sekundární pigmentaci zubu hemosiderinem. K vybělení takového zubu používáme gel, který se vkládá do dřeňové dutiny zubu na několik dní.