Málokdo ví, že první návštěva u stomatologa by se měla odehrát již ve věku šesti měsíců, ve kterém se zpravidla prořezávají první zoubky. Ačkoliv se stále traduje, že mléčné zuby není nutné ošetřovat, opak je pravdou – ve skutečnosti jen zdravé mléčné zuby vedou ke zdravým stálým zubům. Při první návštěvě u zubaře by nemělo jít o ošetření, ale o kontakt dítěte s lékařem a navyknutí na nové, nezvyklé prostředí. Je velmi důležité, aby důvodem první návštěvy nebyla bolest zubů, kazy nebo oteklé dásně, protože tím by první kontakt mohl vést k traumatické zkušenosti, kterou by si dítě neslo celým životem.

Protože již první zoubky je důležité čistit dvakrát denně a u dítěte v předškolním věku je ke vštípení správných hygienických návyků nezbytná asistence rodičů.

Dalším zásadním předpokladem zdravých, bezproblémových zubů je dodržování pravidelných intervalů kontrolní preventivní prohlídky, které by měly být nanejvýš šestiměsíční. - při prořezávání nových zubů i častější. Prohlídky jsou důležité nejen kvůli prevenci zubního kazu a dalších možných problémů, ale také pro získání důvěry, která je ve vztahu k lékaři a celkovému přístupu k motivované péči o chrup velmi důležitá.

Dětským pacientům nabízíme vlídný a trpělivý přístup a vždy je naší prioritou maximální komfort a bezbolestnost ošetření. Součástí první návštěvy je konzultace, kdy Vám vysvětlím, jak správně pečovat o zoubky Vašeho dítěte, ať už jde o výběr vhodného kartáčku a pasty. Doporučím Vám vhodné postupy domácí prevence kazů, popřípadě můžete využít v zahraničí oblíbených ordinačních metod určených k prevenci kazivosti dětských zubů, jako jsou fluoridace a hermetizace fisur.